GÜNDEM

Yargı Dizisinde Beklenmedik Bölüm Sonu! Kimse Böyle Bir Şeyi Beklemiyordu

Pazar günü 8. bölümüyle birlikte ekranlara gelen Yargı dizisi yayınlandığı ilk günden beri Türk televizyon tabularını bir bir yıkıyor. Reyting savaşının galibi olan Yargı dizisi 8. bölümüyle de izleyicileri ekrana kitledi. Yargı dizisinin bölüm finalinde yaşanan gelişme izleyicileri şoke etti. İki ana karakterin karşı karşıya gelmesi yeni soru işaretlerini de beraberinde getirdi.Yargı Dizisinde Beklenmedik Bölüm Sonu! Kimse Böyle Bir Şeyi Beklemiyordu

Katilden Beklenmedik Hamle

Geçtiğimiz bölümlerde İnci’nin katilinin Engin olduğu ortaya çıkmıştı. 8.bölümde ise Ilgaz ve Ceylin tarafından toplanan tüm deliller ışığında Pars, Engin’i gözaltına aldı. Osman’ın evinde bulunan delillerle birlikte Osman’da şüpheli iken Ilgaz ve Ceylin Osman’ın masum olduğunu kanıtlamak için işe koyuldu. Bu sırada Çınar’ın bir cinayet işlemesi babası Metin’i suçun sınırına getirdi.

Çınar’ı koruyacağına söz vermiş olan Metin, oğlunun suçluluğunu örtbas etmek için kolları sıvadı. Zafer’in cesedini ortadan kaldırma girişimine karşılık tüm bölüm Ilgaz ve Ceylin’in Zafer’in cesedinin olduğu arabayla gezmesi de izleyicileri gerim gerim gerdi. Bu gerilim anlarında ise tempo bir an olsun düşmedi. Ilgaz ve Ceylin sayesinde Osman’ın suçsuzluğu da kanıtlanınca yeni deliller ışığında Engin’e mahkeme yolu gözükmüş oldu.

Sosyal Medyada Yine En Çok Onlar Konuşuldu

Pazar gecesi Twitter’ın ve sosyal medyanın gündemini sallayan Yargı dizisi kafaları karıştıran bir bölüm sonu ile birlikte geceye veda etti. Hem Zafer’in cesedinin ve cinayet silahının ortadan kaybolması hem de Engin’in mahkemede babası Yekta’yı suçlamasıyla birlikte izleyici dumura uğradı. Bundan sonra bölümlerde Zafer’in ölüp ölmediği anlaşılacak mı ya da öldüyse cesedini kimin aldığı ortaya çıkacak mı merak konusu oldu.

Engin’in suçu babası Yekta’ya atması da kafaları karıştıran ikinci bir konu oldu. Engin’in intikam hırsıyla söylediği sözler ve annesini şahit göstermesi Yekta’nın sonraki bölümlerde zor durumlarda kalacağının bir habercisi gibi duruyor. Senaryosunu Sema Ergenekon’un yazdığı Yargı dizisi gerek oyunculukları gerek hikâyesi gerekse de hikâyede yaptığı usta hamleler açısından bu yılın en iyi dizilerinden biri gibi duruyor. Daha sonra işler sarpa sarmazsa mükemmel bir sezon izleyicileri bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu