MAGAZİN

Yalancılar ve Mumları’nda Reyting Sıkıntısı! Dizi Neden Tutmadı Ortaya Çıktı! Şaşıracaksınız

Yayın hayatına yeni başlayan Fox TV’nin iddialı projelerinden birisi olan Yalancılar ve Mumları dizisi reyting sıkıntısı çekiyor. Elçin Sangu, Feyyaz Duman ve Ceren Moray gibi başarılı oyuncuların yer aldığı Yalancılar ve Mumları dizisinin ilk iki bölümü yayınlandı. Yayınlanan iki bölümde de beklenen reytingleri alamayan projede nasıl bir yol izleneceği merak ediliyor.Yalancılar ve Mumları’nda Reyting Sıkıntısı! Dizi Neden Tutmadı Ortaya Çıktı! Şaşıracaksınız

BBC’de yayınlanan Mistresses adlı yapımdan uyarlanan proje daha önceden başka ülkelerde de uyarlanmış. Yeniden uyarlanan dizi diğer ülkelerde iyi sonuçlar alınca Türk yapımcıların dikkatini çekerek uyarlanmasına karar verilmiştir. İki bölümü yayınlanan Yalancılar ve Mumları dizisinde sorunun ne olduğu araştırılıyor.

Başarılı Oyuncular ‘da Yetmedi

İsmail Demirci, Ceren Moray, Elçin Sangu, Feyyaz Duman ve Şafak Pekdemir gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı yapımda oyunculuk açısından bir sıkıntı olmadığı konuşuluyor. Reytinglerdeki düşüşün nedenini sorgulayanlar; senaryodaki kopuklukların etkisi olabileceği üzerinde duruluyor. 3. bölümü yayınlanacak olan dizide karakterlerin tam oturmadığı ve hikâyeye adapte olmadığı konusunda eleştiriler mevcuttur.

İzleyicilerde doğal olarak diziye hâkim olmakta sıkıntı çekiyorlar. Senaryodaki boşluklardan dolayı karakterleri tam olarak hissedemeyen seyirciler de diziye uzak kalıyorlar. Blog yazarlarından Anibal Güleroğlu’na göre de sorun senaryodadır. Türkiye’deki uyarlamanın Kore versiyonu olduğunu ifade eden Güleroğlu ayrıca karakterlerin yansıtılmasının da tam olmadığı kanaatindedir.

Senaryosu Eleştiriliyor

Yalancılar ve Mumları uyarlama bir proje olduğundan senaryosuna çok iş düşüyor. Senaryosunu kaleme alan isim olan Nermin Yıldırım’ında hikâyenin gidişatını tam olarak ayarlayamadığı eleştirilen durumların başında yer alıyor. Kore versiyonunun uyarlanmaya çalışıldığı ama karakterlerin sadece ana hatlarıyla verildiği Yalancılar ve Mumları 3. bölümüyle pazar günü ekrana gelecektir.

Reyting sıkıntısının olduğu projede senaryonun nasıl şekilleneceği merak edilen diğer bir konudur. Karakter yazımında oluşan sıkıntının biran önce giderilmesi ise izleyenlerin beklentisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu