Genel

Windows 10 Mavi Ekran Hatası Nasıl Çözülür?

Windows 10 bazen sorun olmaya devam edebiliyor. Sosyal medyada birçok kullanıcı, son işletim sistemi güncellemesini aldıktan sonra ekranlarının maviye döndüğünü ve bilgisayarlarında herhangi bir işlem yapmalarına izin verilmediğini bildirmiştir. Bunun neden olduğunu ve hızlı bir şekilde nasıl düzeltileceğini biliyor musunuz? İşte bilgisayarınızı yeniden başlatmak için bir dizi adım.

Başlangıç ​​olarak, KB4549951 yükleme koduyla Windows 10 güncellemesini aldıysanız dikkatli olmalısınız, çünkü bu indirme paketi bilgisayarınızda mavi ekran sorununu oluşturabilir. Bazı raporlar, 14 Nisan’da gönderime başlayan bu sürümün bilgisayarları yavaşlattığını ve Wi-Fi Bluetooth bağlantı hatalarına neden olduğunu iddia ediyor. Diğer da insanlar can sıkıcı mavi ekranın göründüğünü bildiriyor. Düzeltmek için yapmanız gerekenleri anlatacağız.

Windows 10 Mavi Ekran Nasıl Çözülür

Windows 10 mavi ekran aldıktan sonra bilgisayarınıza normal şekilde giriş yapamayanlardansanız, tüm bilgilerinizi geri almak için atabileceğiniz adımlar burada. Hiçbir şeyi sıfırlamanız veya biçimlendirmeniz gerekmediğini unutmayın. İlk önce Ayarlar düğmesine basın. Güncelleme ve Güvenlik, Sorun Giderme’ye gidin. Bu seçeneklerde mavi ekrana bir referans görünecektir. Bu noktada sorun giderici, mavi ekran hatasına neyin neden olduğunu bulmaya çalışırken sisteminizi tarar ve otomatik olarak düzeltmeye çalışır.

Öte yandan, Ayarlar’ı kullanırken, sorunlar başlamadan önce sahip olduğunuz en son Windows 10 sürümüne geri dönmeyi deneyin. Bununla, PC’niz tekrar güvende tutabilirsiniz. Hatanın bir sonraki sürümde dikkate alınmasını önlemek için güncellemenizle birlikte oluşan sorunun anlık görüntülerini her zaman Microsoft genel merkezine göndermeyi unutmayın. Çoğu zaman dahili bileşen arızalarından veya bilgisayardaki önyükleme sistemi hatalarından sorunlar kaynaklanır.

Güncelleme Güvenli Mod’da Nasıl Kaldırılır?

Bunu yapmak için Windows’ta güvenli mod’da oturum açmalısınız. Güvenli mod, Windows’u sınırlı sayıda dosya ve sürücüyle temel bir durumda başlatır ve sorun giderme adımlarını izlemenize olanak tanır. Cihazı kapatmak için güç düğmesini 10 saniye basılı tutun. Cihazı açmak için güç düğmesine tekrar basın. Windows’un başladığını gösteren ilk işarette aygıtı kapatmak için güç düğmesini 10 saniye basılı tutun. Cihazı açmak için güç düğmesine tekrar basın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu