Genel

TP Link Modem Işıkları Yanıyor Ama İnternet Yok

Modem açık ama internet çalışmıyor. Bugün bu ortak sorunu çözmeye çalışacağız. Dünyada internet hizmetinden en az birkaç kez mahrum bırakılan birçok kişi vardır. Ve çoğu zaman çevrimiçi olduğunuzda modem ışıklarının yandığını görüp internete bağlanamamak daha da sinir bozucudur.TP Link Modem Işıkları Yanıyor Ama İnternet Yok

İnternet Yok Sorunu Belirleme

Modemin üzerindeki tüm ışıklar yanıyorsa ve yanıp sönmüyorsa muhtemelen internet hizmetiniz çalışıyordur. “Neredeyse kesin” diyoruz çünkü bazen bağlantıda sorun oluyor ve ışıklar sürekli yanıyor. Ama modemi çıkarıp tekrar takarsak hepsinin açılmadığını görebilirsiniz. Ama modemin tüm ışıkları normal şekilde yanıyorsa (modeme tekrar bağlasak bile) ve cihaz ev Wi-Fi ağına bağlı olduğumuzu gösteriyor ancak internet bağlantısı yoksa bu kesinlikle modemden kaynaklı bir sorundur.

Yönlendiriciyi Yeniden Bağlamak

İnternete bağlanmaya çalışan bilgisayar daha önce yönlendiriciye bağlıysa ve şu anda kablosuz ağınızdaysa; o zaman yönlendiriciyi güçten ayırmalısınız. Yönlendiriciyi elektrik prizinden çıkarın ve en az 15 saniye bekleyin. Yönlendiriciyi yeniden bağlayın ve güç ışığının yanıp sönmesinin durmasını bekleyin ve yönlendiricideki internet ışığının yanıp sönmediğini kontrol edin. (İsteğe bağlı), Bu bağlantının yenilendiğinden veya yenilendiğinden emin olmak için yönlendiriciyi yeniden bağladıktan sonra modemin bağlantısını kesebilirsiniz. Her şey yolunda giderse modem üzerinden İnternet hizmetini kullanabilecek ve bağlı cihazlara IP adresleri atayabileceksiniz. Bu IP’ler yerel ağa değil, yalnızca İnternet’e erişimi olacaktır. Yönlendiricinizin kapsadığı alanın ne kadar olduğunu kontrol etmenizde önemlidir. Eğer kapsam alanının dışında iseniz bu olduğunuz yerden internete ulaşamayacağınız anlamına gelir.

Bilgisayarı ve Yönlendiriciyi Yeniden Başlatın

Ayrıca sorun devam ederse, yönlendirici ile modem arasında elektrik kesintisi veya dahili arıza olabilir. Bu durumda hem modemi hem de yönlendiriciyi yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yapmak için, bu cihazların her birini kapatmanız ve güç düğmesine basmanız yeterlidir (genellikle arkada bulunurlar); Bittiğinde, birkaç dakika bekleyin ve yukarıdaki işlemi tekrarlayarak teker teker açın.

Antivirüsü Geçici Olarak Devre Dışı Bırakın

Bilgisayarınıza indirdiğiniz antivirüs programının sorunları olabilir ve diğer cihazların bağlantısını ve internet erişimini etkiliyor veya kısıtlıyor olabilir. Devredışı bırakmayı deneyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu