Genel

Telefon Wi-fi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok

Telefonun Wi-Fi ağı üzerinden internete erişememe sorunu dünya genelinde her 10 kullanıcıdan 5’ini etkiliyor. Birçok kullanıcı, bir noktada bağlantılarında bazı kesintiler yaşar ve bu da onların internete düzgün bir şekilde bağlanmasını engeller. Halihazırda, internetin fiziksel varlığını gerektiren görevlerin artmasıyla birçok yerde internet bağlantısına erişim gerekir. Bu, günlük işlerimizi yapabilmek için bir mobil cihaza ve iyi bir bağlantıya ihtiyacımız olduğu, internetsiz pratik olarak izole olduğumuz ve normal bir yaşam sürdüremeyeceğimiz anlamına gelir.Telefon Wi-fi Bağlanıyor Ama İnternet Erişimi Yok

Wi-Fi ve İnternet Arasındaki Fark

Günümüz evlerinin vazgeçilmezi haline gelen bu iki cihazı birbirinden ayırt etmek mümkün ve çok kolaydır. Bunun nedeni, İnternet’in yükselişi ve birkaç on yıl önce kazandığı önemdir. Wi-Fi hakkında konuşurken, antenli veya antensiz bir cihaz olduğu konusunda çok net olmalıyız; Bu, İnternet sinyalinin kablosuz ağlar aracılığıyla çevrenizdeki belirli bir alana paylaşılmasına yardımcı olur. ‘Yönlendirici’ olarak da bilinir; Küçük, kare, dikdörtgen veya oval şekillerde olabilir ve bir kablo kutusuna benzer şekilde hafiftir. İnternet, geniş bant veya uydu bağlantıları için merkezi aktarım kaynağıdır. Wi-fi birçok kişi tarafından ‘modem’ olarak bilinir.

İnternet Olmadan Wi-Fi Bağlantısı Nasıl Düzeltilir?

Telefonunuzun Wi-Fi’sinde internet erişimi olmaması sorununun bir çözümü olabilir veya olmayabilir, hepsi cep telefonunun sunduğu özelliklere bağlıdır. Büyük olasılıkla bağlantı kesildiğinde yeniden başlatarak düzeltebilirsiniz. Yukarıdakiler işe yaramazsa, özellikle ‘Wi-Fi ağları’ veya ‘Wi-fi’ altında telefon ayarlarına gitmeyi deneyin, bağlı olduğunuz ağı seçin ve ‘Bu ağı unut’ seçeneğini tıklayın.

Ardından, yeniden bağlandığınız ağı seçin ve İnternet’e yeniden bağlanmak için parolayı (varsa) girin. Sorun devam ederse, sorunu çözmek için yönlendiriciyi yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca tüm ‘Wifi’ yönlendirici veya modem kablolarının ilgili konumlarına takılı olup olmadığını kontrol etmeyi deneyebilirsiniz. Diğer bir olası sebep ise ödemelerdeki bazı kesintiler veya gecikmeler nedeniyle internet bağlantınızın olmamasıdır. Yukarıda belirtilen adımlardan herhangi birini uyguladıysanız, sorun çözülebilir.

Yönlendiricinin Aralığını Kontrol Edin

İnternet sinyalinin yönlendiriciden uzatılabileceği mesafe, cihazınızın ağ bağlantısı olması için çok önemli olabilir. Cep telefonunun Wi-fi’ye bağlı olarak işaretlenmesi, ancak mesafenin buna izin vermemesi ve sinyalin kesintili olması nedeniyle İnternet’e erişememesi durumunu oluşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu