Genel

Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır?

Mobil cihazdan içerik izlemek güzel ama bazen ekran daralabiliyor ya da rahatça oturup dizi ya da filmi televizyonda devam ettirmeyi tercih edebiliyorsunuz. Neyse ki cep telefonunuzu TV’ye kolayca ve birkaç adımda bağlamanız mümkündür. Favori fotoğraflarınızı TV’de görmek veya bazı uygulamaları yoğun olarak kullanmak istiyorsanız, burada Android cep telefonunuzu veya iPhone’unuzu TV’ye nasıl bağlayabileceğinizi ve hangi seçeneklere sahip olduğunuzu göreceğiz.Smart Olmayan Televizyona Telefon Nasıl Bağlanır?

Bir Android Cep Telefonunu TV’ye Bağlayın

Akıllı bir TV’niz varsa, genellikle ekranlar yansıtmayı destekledikleri için cep telefonunu TV’ye bağlama işlemi oldukça basittir. Bazı TV’lerde her zaman açık olmadığını, ancak etkinleştirmek için görüntü kaynağını ekran yansıtma olarak değiştirmeniz gerektiğini unutmayın. Cep telefonunun TV’ye bağlanmasına izin verdiğinizi TV’de onaylamanız gerekir.

Her şey yolunda giderse, mobil ekranınızı televizyonda görmeye başlayabilirsiniz. Cep telefonunuzun kablosuz yansıtma seçeneği yoksa, televizyonunuz Smart TV değilse veya cep telefonunuzla televizyonunuzun birbirini desteklemesini sağlayacak bir yol bulamadıysanız, her zaman USB bellek kullanma seçeneğiniz olacaktır.

USB bellek, Chromecast ve Benzeri

Google Chromecast, TV’ye bağlanan ve onu az çok akıllı hale getiren küçük bir cihazdır. Chromecast, doğrudan Wi-Fi ağına bağlanır ve yüzlerce uyumlu uygulamada içeriği TV’ye göndermek için cep telefonunuzdan bağlayabilirsiniz. Android’den içerik akışı için Chromecast belki de en basit seçenektir. Ayrıca Amazon’un Fire Stick’i, Nvidia Shield TV, Apple TV gibi başka seçeneklerden de yararlanabilirsiniz. Chromecast’i kullanarak cep telefonunu TV’ye bağlamanın iki yolu vardır. Chromecast ile aynı Wi-Fi ağına bağlı olan YouTube gibi desteklenen uygulamalarda, Chromecast’e yayınlamak için bir düğme görünür.

Ona dokunun, Chromecast’inizi seçin ve bağlanmasını bekleyin. Bu yöntemin avantajı, cep telefonu görüntüsünü olduğu gibi değil, yalnızca içeriğin kendisinin gönderilmesidir. Diğer uygulamalarda, mobil ekranı her zamanki gibi paylaşmanız gerekir. Bunu, mobilinizin hızlı ayarlarda ne içerdiğine bağlı olarak Kablosuz Projeksiyon, Ekran Gönder veya benzeri adlar seçerek yapabilirsiniz.

Cep telefonunuzda bu seçenek yoksa Google Home uygulamasından alabilirsiniz. Bunu yapmak için Home uygulamasını açın ve Google Home’unuzun adına dokunun. Açılan ekranda, paylaşmak istediğiniz şeye göre Ekranımı gönder veya Sesimi gönderi seçin ve bağlantının kurulmasını bekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu