İş Fikirleri

Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?

Sermayem yok ne iş yapabilirim diyenler için iş fikirleri

İş bulmak günümüzde oldukça zorken iş bulamadığı için kendi işini kurmak isteyenlerin işi daha da zordur. Çünkü halı hazırda bir iş yoktur ve bir sermaye de yoktur. Durum böyle olunca da iş kurmak isteyenler sermaye olmadığı için ne yapacaklarını bilememektedirler. Sermayesiz fikirleri nelerdir, hangi işleri sermaye olmadan yapabilirsiniz sizlere açıklamaya çalışalım. Sermayesiz İş Fikirleri Nelerdir?

Ev Onarım-Tadilat İşleri

Eğer bir şeyleri onarma tamir etme yeteneğiniz varsa, ev tadilatından anlıyorsanız ve tadilat için gerekli olan malzemelerinizde varsa bunu paraya çevirebilirsiniz. Önce yakın çevrenizdeki kişilerin evlerini onarabilir kısa zamanda kendinizi tanıttıkça daha çok kişiye hizmet verebilirsiniz.

Evcil hayvan bakımı

Etrafınızda evcil hayvanları olan işi nedeniyle veya yaşlı oldukları için evcil hayvanlarının bakımı ile ilgilenemeyen kişiler vardır. Siz bu kişilerin hayvanlarına bakabilir, onların bakımlarını yapabilir ve onları gezdirerek para kazanabilirsiniz.

Temizlik hizmeti vermek

Sermayesiz iş fikirleri içerisinde eyer alan bir diğer iş ise temizlik işidir. Ev ve iş yerlerinin temizliğini yaparak kendiniz için güzle bir gelir elde edebilirsiniz.

Dikiş ve tadilat işleri yapmak

Tam olarak bir terzi olmasanız da basit dikiş işlerini yapabiliyorsanız bu becerinizi paraya çevirebilirsiniz.

Ütü yapmak

Etrafınızda çalışan ve çok yoğun olan kişiler varsa bunlar ile görüşüp ütülerini yapabilir ve bundan para kazanabilirsiniz.

Çocuk bakıcılığı yapmak

Sermayesiz iş fikirleri içerisinde yer alan ve bayanların kolaylıkla yapabileceği işlerden birisi de çocuk bakıcılığıdır. Çocuk bakıcılığını tam gün yapabileceğiniz gibi sadece ailelerin dışarda geçirecekleri belirli saatlerde çocuklarına da bakabilirsiniz.

Yaşlı bakım hizmeti

Yaşlı, kendine bakamayacak durumda olan, ev işlerini yapamayacak durumda olan kişilere yardımcı olabilirsiniz. Hem onlarla ilgilenirsiniz hem de evlerini temizleyip yemeklerini yapabilirsiniz.

Bunlar dışında;

  • Evde makyaj yapmak
  • Muhasebecilik ve defter tutma hizmetleri
  • Da13nışmanlık yapmak
  • Anketörlük yapmak
  • Etkinlik planlama işi yapmak
  • İnternetten ek işler yapmak da sermayesiz yapılacak işlerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu