İş FikirleriPara Kazanmak

Kar Marjı Yüksek 8 Sektör 2022

Kar marjı yüksek olan sektörler hangileri, iş kurmak isteyenler hangi sektöre yönelmeli?

Yeni bir iş kurma düşünceniz var ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Elinizdeki sermaye ile doğru işe yatırım yaparak paranızın karşılığını kısa sürede alabilirsiniz. Tabi bunun için kendinize uygun olan doğru iş kolunu bulmanız gerekir. Kar marjı yüksek 8 sektör 2022 yazımızda sizlere para kazanabileceğiniz farklı sektörler hakkında bilgi vermek istiyorum.Kar Marjı Yüksek 8 Sektör 2022

Kar Marjı Yüksek Olan Sektörler Hangileridir?

Kar marjı yüksek sektörler sıralamasını aşağıda sizlere açıklamaya çalıştım. Burada yer alan bazı sektörlerin birbirinden farklı iş kolları vardır. Siz bu sektörleri inceleyerek kendiniz için en uygun olanı belirleyebilirsiniz. İşinizi belirlerken sermayenizi de göz önünde bulundurmanız gerekir.

Bebek Giyim

Türkiye’de doğum oranı oldukça yüksek olduğu için her geçen gün bebek sayısı giderek artmakta. Sizde bunu değerlendirerek bebek giyim ürünleri satan bir iş yeri açabilirsiniz. Burada açacağınız iş yerinin içerisinde yer alan ürünleri tabiiki siz belirleyebilirsiniz. Mesela organik içerikli ürünler satabileceğiniz gibi bebekler için hazırlanmış özel günlerde veya fotoğraf çekimlerinde kullanılabilecek kostümler-kıyafetler satabilirsiniz.

Ucuz Ayakkabı

Marka ürünlere çok fazla para ödemek istemeyenler marka ürünlere benzeyen ucuz ayakkabıları tercih ederler. Markasız üretilen ayakkabılar 15-20 TL gibi bir maliyet ile üretilip kullanıcıya 80-100 TL gibi bir maliyet ile satılmaktadır. Kısacası kar oranı oldukça yüksektir.

Makyaj Ürünleri

Kozmetik sektörü her geçen gün daha da büyümekte. Birbirinden farklı yüzlerce marka karşımıza çıkıyor. Üretilen ürünlerin çeşitliliği de bu alanda daha fazla iş kolunun açılmasına ve para kazanılmasına olanak sağlıyor.

Organik Ürünler

Günümüzde organik ürünlere olan talep gün geçtikçe artmakta. Talebin artması ile birlikte ürün çeşitliliği de artarak bu alanda pazar oldukça genişlemekte. Norma bir sütün kilosu marketlerde 7 TL iken organik olan sütün kilosu 12- 15 TL arasında satılmaktadır. Organik ürünlerde kar iki katına kadar çıkmaktadır. Organik ürünler sektörü giderek büyüdüğü için sizde bu sektörü iş kurmak için değerlendirebilirsiniz.

Hediyelik Eşyalar

Hediyelik eşyalar ihtiyaç olmadığı için ve sadece belirli zamanlarda alındığı için ödenilen yüksek miktarlarda para göze görünmez. 2-3 TL’ye üretilen bir hediyelik ürün 20-30 TL gibi bir fiyat ile satılmaktadır. Özellikle farklı ve dikkat çeken ürünlerden oluşan bir hediyelik eşya dükkanı açarsanız talepte artacaktır.

İç Giyim Sektörü

Kar marjı yüksek sektörler sıralamasında yer alan iç giyim sektörü temel ihtiyaç ürünlerinin bulunasının yanında ürün çeşitliliğinin giderek artması ile birlikte yüksek kar getiren bir iş kolu oldu diyebiliriz. 5-6 TL gibi bir maliyet ile üretilen ürünler 70-80 TL gibi bir fiyat ile satılmaktadır. İç giyim sektöründe üretilen ürünlerin maliyetleri oldukça düşüktür ama alıcısı oldukça fazla olduğu için satılan fiyatlar oldukça yüksektir.

Cafe Açmak

İyi bir girişimci ruha sahip olan kişiler için yapılabilecek en güzel iş fikirlerinden birisi de cafe açmaktır. Kira masrafları ve çalışanların maaşları gibi ücretler bulunsa da cafe sektörü oldukça karlı işlerdendir. Güzel bir yerde göz alıcı bir dekor ile oluşturduğunuz cafenizin doğru bir şekilde reklamını yaparak her daim müşteri bulabilirsiniz.

Oto Tamir

Günümüzde araba her evin ihtiyacı olarak görülmektedir. Araba kullanımının artması ile birlikte oto tamir sektöründe de çalışacak personele de daha fazla ihtiyaç duyulmaktadır. Her zaman aktif olan bu sektörde 100 TL’lik bir ürün montajı ile birlikte 300-400 TL gibi bir ücret ile satılabilmektedir. Eğer bu sektöre biraz ilginiz varsa biraz araştırma yaparak devamlılığı olan oto tamir işini alanında uzman olan çalışanlar ile yürütebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu