İş FikirleriYurtdışı İlanlar

Japonya İşçi Alımı Yapacak Olan Meslek Dalları Nelerdir?

Japonya İşçi Almak İçin Kapılarını Herkese Açtı

Son dönemlerde internette en çok aratılan konulardan birisi Japonya işçi alımı olmuştur. Bunun sebebi Japonya hükümetinin 500 bin yabancı işçiyi ülkeye istihdam edeceğinin haberini vermesidir. Ülkede çalışmak isteyen pek çok insan ise bu haberden sonra alımların nasıl olacağı araştırmaya başladı. Biz de bu yazımızda Japonya’da nasıl iş bulunur noktasında size yardımcı olacağız. Aynı zamanda ülkede yapabileceğiniz meslek dallarını da yakından inceleyeceğiz.Japonya İşçi Almak İçin Kapılarını Herkese Açtı

Japonya’da İş Bulmak İçin Ne Yapılmalı

 

Japonya’da iş bulmak oldukça kolaydır. Fakat iyi bir iş bulmanız için araştırmalar yapmanız gerekir. İlk etapta geçici bir iş bulup çalışabilirsiniz. Böylece para kazanırken başka işleri inceleme fırsatı da bulmuş olursunuz. Japonya’nın en güzel tarafı her zaman daha iyi bir iş bulabilecek olmanızdır. Yurtdışındaki bütün ülkeler gibi Japonya’da da iş bulabilmek için çalışma izni, oturma izni ve vizenizin olması gerekmektedir. Özellikle uluslararası bir yerde işe girmeyecekseniz mutlaka Japonca biliyor olmalısınız. Eğer bu dili bilmiyorsanız iş bulmanız sizin için oldukça zorlu geçecektir.

Japonya’da İş Bulabileceğiniz Siteler

Japonya işçi alımı için siteler ilan vermektedir. Ancak bu sitelere girerek sizde iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Sitedeki ilanlar Japonca olduğu için mutlaka bu dili bilmeniz gerekiyor. Gelin şimdi bu sitelere bakalım.

  • Jobsinjapan.com
  • Indeed.com
  • Jobs.gaijinpot.com
  • Careercross.com

Japonya İş İmkanları

Japonya oldukça gelişmiş bir ülkedir. Bunu işsizlik oranına bakıp kolaylıkla anlayabilirsiniz. Japonya’nın en gelişmiş sektörü hiç şüphesiz ki hizmettir. Japonya işçi alımı konusunda hizmet sektörüne oldukça yoğunlaşmıştır. Doktor, avukat, öğretmen gibi meslek dallarında çalışan kişiler oldukça iyi gelir elde etmektedir. Sanayi alanında erken sanayileşmiş bir ülkedir. Bu yüzden ülkede çalışabileceğiniz çok fazla fabrika ve atölye bulabilirsiniz. Tarım sektörü ise milli gelirden düşük bir pay almış olsa bile gelişerek büyük bir sektör haline gelmiştir.

Japonya Meslek Maaşları

Japonya’da elde edilen gelir ve refah seviyesi oldukça yüksektir. Şimdi ülkedeki meslek maaşlarına bakacak olursak;

  • Ülkenin ortalama aylık geliri 290 bin yendir. Ayrıca ülkedeki asgari ücret ise 180 bin yendir.
  • Doktor maaşı: 500 bin yen
  • Mühendis: 480 bin yen
  • İşçi: 290 bin yen
  • Tecrübeli mavi yakalı çalışanlar: 300 bin yen
  • Öğretmen: 330 bin yen

 

Japonya’da çalışmak istiyorsanız eğer sizde Japonya işçi alımı zamanlarını takip ederek sitelere başvuruda bulunabilirsiniz. Yurtdışında çalışmak isterseniz Parapik sitemizi ziyaret ederek başka ülkeler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu