Genel

İnternetten Bitcoin Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası son yılların en popüler şeylerinden birisidir. Günümüzde teknoloji ve internet ile ilgilenen herkes Bitcoin’in ne olduğunu bilir ya da en azından adını duymuştur. En büyük kripto para birimi olan Bitcoin birçok insan tarafından yatırım aracı olarak kullanılıyor. Bu noktada birçok insan nasıl Bitcoin alacağını merak ediyor.

Öncelikle bunun için bir kripto para borsasında hesabınız olması gerekir. Hesabınız olmadan alım yapmanız mümkün değildir. Aynı zamanda bazı kripto para borsalarında hesabınızın doğrulanması için kimlik doğrulama yapmanız istenebilir. Bununla birlikte belirli bir limit üstünde alım yapmak istediğinizde iyine KYC adı verilen kimlik doğrulama işlemlerini yapmanız gerekiyor.

Kripto Para Borsalarından Banka/Kredi Kartı ile Bitcoin Alma

Kripto para borsalarında Bitcoin almanın en kolay yolu banka ya da kredi kartı kullanmaktır. Hesap açtığınız bir borsada kartınızı kullanarak çok kolay bir şekilde alım yapabilirsiniz. Ancak belirtmek gerekir ki bütün borsalar bunu desteklemeyebilir. Özellikle yabancı kripto para borsalarında böyle bir imkan olmayabiliyor.

Kart ile alım yaparken ilk olarak ne kadarlık alım yapacağınızı seçmeniz gerekiyor. Aynı zamanda yatırmak istediğiniz para miktarını girmek yerine almak istediğiniz Bitcoin miktarını da seçebilirsiniz. Daha sonra alım işlemleri için onay vermeniz gerekir. Telefonunuza gelen doğrulama kodunu da girmeniz halinde alım işlemleriniz hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanır. İnternetten kartınız ile bu şekilde Bitcoin alabilirsiniz.

Kripto Paralar ile Bitcoin Alımı

Kredi ve banka kartı ile Bitcoin alımı sık tercih edilen bir yöntemdir. Bunun yanı sıra farklı kripto para birimlerini kullanarak da internetten Bitcoin alımı yapabilirsiniz. Bunun için hesabınızın olduğu piyasalardan birine girmeniz ve Bitcoin’i seçmeniz gerekir.

Seçimden sonra ise desteklenen kripto para birimleri ile takas işlemi yapabilirsiniz. Takas işlemlerini hızlı bir şekilde tamamlayarak güncel fiyatlar ile alım gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten alım yapmanız hem çok kolay hem de çok hızlıdır. Farklı kripto paralar ile alım yaparken de kart ile alım yaparken de anında işlem gerçekleştirebilirsiniz. İnternetten Bitcoin alımı bu şekilde yapılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu