Genel

İnstagram Hikâyelerine Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

İnstagram dünyanın en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından birisi olarak ön plana çıkıyor. Bu uygulamanın en önemli özelliklerinden birisi de hikâye paylaşımıdır. İnstagram’ın müzik ekleme özelliği Türkiye için de açıldıktan sonra oldukça fazla kullanılmaya başlandı. Bu özellik hikâye atmayı seven kişiler tarafından çok sevilen ve kullanılan bir özelliktir. Ancak henüz bazı kişiler İnstagram hikâyelerine nasıl müzik ekleyeceğini bilmeyebiliyor. Aslında bu zor bir şey değildir.

Hikâye atarken herkes kolay bir şekilde müzik ekleyebilir ve müzikli hikâyeler paylaşabilir. Daha önceden Türkiye için bu özellik kullanıma sunulmamıştı. Kullanmak isteyenlere özellik bulunduğunuz bölgede kullanılamıyor şeklinde bir uyarı gösteriliyordu. Daha sonra özelliğin Türkiye için de kullanıma sunulması ile birlikte uzun bir süredir kullanıcılar, attığı hikâyelere müzik ekleyebiliyor.

Hikâyeye Müzik Ekleme İşlemleri

İnstagram kullanıcıların birçoğu hikâyeye müzik ekleme özelliğini kullanıyor. Paylaştığı hikâyelerin müzik eşliğinde görünmesini isteyen kullanıcılar bunu kolay bir şekilde yapabiliyor. Siz de oldukça kolay bir şekilde paylaşacağınız hikâyelerin müzikli olmasını sağlayabilirsiniz. Hikâyeye müzik eklemek için ilk olarak İnstagram’ın hikâyen bölümüne gelerek paylaşmak istediğiniz fotoğraf ya da videoyu seçmeniz gerekir.

Paylaşmak istediğiniz video ya da fotoğrafı seçmenizden sonra ise ekranı yukarı doğru kaydırmalısınız. Yukarı doğru kaydırmanızın ardından birtakım simgeler çıkacaktır. Bu simgeler içerisinden müzik simgesini seçiniz. Müzik simgesinin seçilmesinin ardından arama kısmında eklemek istediğiniz müziği seçmeniz eklemek için yeterli olacaktır. Hikâyeye şarkı ekleme işlemi bu şekilde yapılır. Şarkıyı seçtikten sonra paylaşabilirsiniz. Böylece İnstagram hikâyenize müzik ekleme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Müzik Ekleme İçin Güncelleme

İnstagram için müzik ekleme özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar, bunu yapamam gibi bir sorunla karşılaşabilir. Eğer belirtilen işlemleri yapmanıza rağmen müzik ekleme seçeneği çıkmıyor ise bu durumda İnstagram uygulamanız güncel olmayabilir. Eski versiyonu kullanmanız halinde bazı özelliklerin aktif olmaması mümkündür. Müzik ekleme özelliğini kullanabilmek için en güncel İnstagram uygulamasını yüklemeniz gerekir. Güncel uygulamayı yükledikten sonra tekrar uygulamaya girerek hikâye ekleme işlemlerini yapabilir ve sonrasında belirtilen şekilde müzik ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu