Yurtdışı İlanlar

İngiltere’de Nasıl İş Bulunur?

İngiltere'de nasıl iş bulunur, iş imkanı yüksek olan sektörler hangileridir?

Dünyanın en büyük altıncı ekonomisine sahip olan İngiltere, birçok kişinin yaşamak ve çalışmak için hayalini kurduğu ülkelerin başında gelmektedir. Yaşam şartlarının iyi olmasının yanında farklı sektörlerdeki iş olanakları ve maaşların oldukça iyi olması birçok kişiyi İngiltere’de iş aramaya yöneltmektedir. Peki İngiltere’de nasıl iş bulunur, iş başvurusu için ne yapmak gerekir.

İngiltere’de Nasıl İş Bulabilirim?

Her yerde olduğu gibi İngiltere’de iş bulmakta oldukça yorucu ve zaman alıcı bir süreçtir. Eğer gerçekten İngiltere’de çalışmak istiyorsanız mutlaka kararlı olmalı ve iş bulabileceğiniz yerleri iyi bilmeniz gerekir.

İngiltere’de iş bulmak için öncelikle Nitelikli Çalışan Vizesine sahip olunması gerekir. Burada çalışmak ve yaşamak için gereken belgeleri edindikten sonra Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı’nın Home Office sayfasından ve İngiltere’deki iş ilanlarını sunan sitelerden faydalanarak başvuru yapabilirsiniz.

İngiltere İş İlanlarını Gösteren Siteler

Toptalent.co: İngiltere’de kariyer yapmak ve burada yaşamak isteyenler bu siteyi ziyaret edebilir. Nitelikli Çalışan Vizeniz olduktan sonra burada yer alan ilanları inceleyip sizin için uygun olan iş başvurusunu yapabilirsiniz.

Jobs.ac.uk:  İngiltere’nin en yaygın iş arama sitelerinden olan Jobs.ac.uk iş arayanlara iş bulma konusunda yardımcı olduğu gibi kariyer tavsiyesinde de yönlendirme yapmaktadır. Ayrıca doktora yapmak isteyenler içinde yönlendirme yapmaktadır. İngiltere’de nasıl iş bulabilirim hangi sektörlerde çalışabilirim diye düşünenler bu sitede sektörel arama yapabileceği gibi mesleklere göre de seçim yapabilmektedir. Burada dikkat edilmesi gereken detay ise meslek ve şirketlerin Birleşik Krallık Hükümeti tarafından onaylı olması gerekir.

Gov.uk: İngiltere’de iş araması yaparken Birleşik Krallık İçişleri Bakanlığı’na ait olan Find A Job sayfası da ziyaret edilmelidir. Devlet tarafından yönetilen bu sitede tam zamanlı ve yarı zamanlı iş ilanları bulunulabilir. Bu site devletin yönettiği bir site olduğu için; engellilere veya herhangi bir sağlık durumu olanlara, iş görüşmesi için iletişim desteğine ihtiyaç duyanlara, sosyal yardım alma veya iş gücüne geri dönmek isteyenlere destek verme konusunda da yardımcı olmaktadır.

Bu site aracılığıyla İngiltere’deki iş kanunları, çalışma günleri, hastalık izini yıllık izin, annelik ve babalık izni, bireysel emeklilik, işçi ve sendika hakları gibi birçok konuda bilgi sahibi olunabilir. Vergi oranları, Ulusal Asgari ücret, çalışanların maaş hakları hakkındaki bilgileri yine bu siteden ede edebilirsiniz.

İngiltere’de İş İmkânları Olan Sektörler

Birçok uluslararası kuruluşun yer aldığı İngiltere’de iş imkanları olan sektörler ise şu şekilde sıralanabilir.

  • Mühendislik
  • Muhasebe, bankacılık ve finans,
  • Sağlık Hizmeti
  • Eğitim
  • Pazarlama
  • Satış
  • İşe Alım ve İnsan Kaynakları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu