İş Fikirleri

Çevre Dostu 3 İş Fikri

Yeni iş kurmak isteyenler için çevre dostu 3 iş fikri

Günümüzde çevreye karşı duyarlılığın atması ve sağlıklı yaşam bilinci ile birlikte birçok kişi yeni iş kurarakken bu alanda yapabilecekleri yeni fikirleri değerlendirmeye çalışıyor. Küçük ölçekli bir iş kurmak istiyorsanız çevre dostu iş fikirleri için sizlere sıralayacağım aşağıda yer alan işlere göz atabilirsiniz.Çevre Dostu 3 İş Fikri

Organik Gıda Satışı

Son yıllarda sağlıklı beslenme bilinci iyiden iyiye arttı. Hatta salgının hayatımıza girmesi ile birlikte insanlar sağlıklı beslenmeye daha da fazla önem vermeye başladı. Bu anlamda da insanlar artık doğal genetiği değiştirilmemiş ürünler tüketmeye özellikle dikkat ediyorlar.

Genetik yapısı değiştirilmeyen ve yerli tohumlar ile üretilen ve bu kaynaklardan sağlanan gıdaların tüketiminin artması bu alanda yeni işlerin doğmasını sağlıyor. Çevre dostu iş fikirleri için size önereceğimiz işlerden ilki organik ürünler satan küçük bir işletme kurmanızdır. Organik ürünleri temin edeceğiniz yerleri bulup bu ürünlerin müşterilere ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bunun yanında bu alanda yapacağınız bir diğer iş ise organik ürünler ile yapılan yemeklerin sunulduğu restoran ve cafelerde açmaktır.

Çevre Dostu Taşımacılık

Karbon salınımını azaltmak sürdürülebilir girişimlerdeki en önemli amaçtır. Bunun içinde taşımacılık sektöründe çevre dostu taşımacılık hizmeti verilebilir. Taşımacılık için alternatif taşımacılık araçları bulunabilir. Ortak araç kullanımı bu anlamda yapılabilecek en iyi işlerdendir. Çevre dostu elektrikli bisiklet ve schooter kiralama hizmetleri de bu alanda yapılabilecek işlerdendir.

Çevre Dostu Binalar

Çevre bilincinin artması ile birlikte insanlar yaşayacakları yerinde buna göre düzenlenmesini istemekte. Son yıllarda çevre dostu binalara olan ilgi artmıştır.

Çevre dostu binalar için yapılabilecek ve bu alanda iş kurulabilecek farklı işler bulunmaktadır. Serin çatı kaplaması, güneş paneli montajı, enerji verimliliği denetimi, verimli aydınlatma hizmetleri çevreci temizlik ve tamirat hizmetleri vb.

Çevre dostu iş fikirleri için sizlere sıraladığımız bu işlerin hepsi küçük ve karlı işlerdir. Ama burada önemli olan kuracağınız işin size para kazandıracak işler olup her daim müşteri bulabileceğiniz işler olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu