Finans Ekonomi

Binance, yeni bölümün başkanı

Kripto endüstrisi devi Binance katıldıRus Bankalar Birliği (ARB), Rusya ve BDT (Bağımsız Devletler Topluluğu) başkanı yeni bir kripto departmanına liderlik edecek.

Kaynak: AdobeStock/photo_gonzo

Prime’a göre, borsa bu konuda büyük Rus medya kuruluşlarına bir basın açıklaması yayınladı ve burada şunları açıkladı: Olga Gonçarova yeniye öncülük edecek Dijital Finansal Varlıklar ve Dijital Para Birimleri için Uzman Merkezi ARB’nin (Dijital Finansal Varlıklar ve Dijital Para Birimleri Uzman Merkezi).

Borsa, katılımının “federal yetkililer, milletvekilleri ve dijital finansal varlıklar alanındaki uzmanlarla bir diyalog sağlanmasına” yardımcı olacağını söyledi.

Yeni “Uzman Merkezi”, “dijital finansal varlıkların ve dijital para birimlerinin dolaşımına ilişkin profesyonel görüşleri” derlemeye ve üyelere kripto konusunda “analitik materyaller” ve “uluslararası deneyim” sağlamaya çalışacak.

Ayrıca “federal yetkililer ve milletvekilleri” ile “diyaloğa girecek”.

Geçen ay, Reuters’e göre, borsanın yerel yönetimi, “faaliyetini teşvik edecek yeni düzenlemelerin umutlarını” gördüğünü öne sürdü.

Binance’in Doğu Avrupa Direktörü, Gleb Kostarevbildirildiğine göre, platformun “Rusya’dan komşuları tarafından benimsenen yaklaşımı etkileyebilecek aşamalı bir düzenleyici yaklaşım umduğunu” belirtti.

Belirtti :

“Amacımız ruhsat almak ve yönetmeliklerin izin verdiği yerlerde yasal faaliyetlerde bulunmaktır.”

ARB, Rusya’nın en büyük bankacılık kolektifidir ve 1991’de kurulmuştur. Web sitesine göre şu anda 240 üyesi var, ancak 2017’de ortaya çıkan bir tartışma nedeniyle, artık ülkedeki en büyük sekiz bankanın tümüne sahip değil. Sberbank, VTB ve Gazprombank – üyeleri arasında.

ARB başkan yardımcısı kendi basın açıklamasında, Anatoly Kozlachkovaçıklayacaktı:

“Bankacılık camiasının çıkarlarını temsil eden Rus düzenleyicilerle etkileşim konusunda geniş deneyime sahibiz. Bu konuda daha aktif bir duruş sergilemek istiyoruz. [des cryptomonnaies] ve dengeli düzenlemenin gelişmesine katkıda bulunur. Piyasanın çıkarlarını dikkate alacağız ve Rus vatandaşlarının korunmasını sağlayacağız. [fraude]”

Organ, “Dijital finansal varlıkların dolaşımını” düzenlemek için “Rus bankacılık topluluğu, gerçekleşen tartışmadan ayrı kalamaz” diye ekledi.

Ayrı bir gelişmede, Izvestia’ya göre ARB, üyelerinin bugün açıklanacak olan bir kripto para birimi düzenleme tasarısı taslağında Maliye Bakanlığı tarafından önerilen kripto para birimi önlemlerini uygulamakta “güçlük yaşamayacaklarını” söyledi.

İzvestia, birkaç bankayla görüştüğünü ve hiçbirinin bu önlemlerle ilgili bir sorunları olduğunu söylemediğini söyledi. Bu önlemler, tüm kripto işlemlerinin, vergi kaçakçılığı ve kara para aklama için izlenebilecekleri bankacılık platformları aracılığıyla gerçekleştirildiği bir sistem oluşturmayı önermektedir.

Benzer bir sistem, borsaların bankacılık ortaklarıyla bireysel sözleşmelere girmesi gereken Güney Kore’de şu anda mevcuttur. Bununla birlikte, bu Doğu Asya ülkesinde bankaların, Rus sisteminde olmayabilecek tüm ilişkili finansal riskleri de kabul etmeleri gerekmektedir.

Rus bankaları ve alandaki uzmanların, “böyle bir sistem oluşturmanın birkaç ay süreceğini”, bazıları ise teknoloji platformlarını oluşturmanın maliyetinin büyük olasılıkla kripto para birimi kullanan müşteriler tarafından karşılanacağını söyledi. Ancak bankalar genel olarak evlat edinme beklentileri konusunda olumlu görünüyorlardı.

Şimdilik, Maliye Bakanlığı ile Merkez Bankası arasındaki (kripto para birimleri yasağı için baskı yapmaya devam eden) bölünmeler, önümüzdeki aylarda sektörü düzenleme çabalarını raydan çıkarmakla tehdit etti ve J gününü ıslak bir havai fişek haline getirebilir.

Bakanlık, tasarının bugün kamuya açıklanacağını iddia etse de, Rus kabinesi 17 Şubat itibariyle kripto para yasasını hala görmemişti.

Kabine basın ofisi dün Tass’a şunları söyledi:

“[Le document] henüz gönderilmedi”.

________________________

Bağlı kuruluş bağlantılarımızı takip edin:

SEPA Bölgesi, Avrupa ve Fransız vatandaşlarından kripto para satın almakCoinhouse’u ziyaret edin

Kanada’da kripto para birimi satın almak içinBitbuy’u ziyaret edin

Bitcoinlerinizle ilgi yaratmak içinBlockFi web sitesine gidin

Kripto para birimlerinizi güvence altına almak veya saklamak içinLedger veya Trezor cüzdanları alın

Kriptolarınızı anonim olarak takas etmek içinNordVPN uygulamasını yükleyin

Madenciliğe veya masternode’lara yatırım yapmak için:

Oynarken para biriktirmek için:

  • CoinPoker oyun platformunda pokerde
  • Sorare platformunda küresel bir fantezi futboluna

________________

Sunduğumuz bilgi kaynakları şunlardır:

Ücretsiz haftalık bültenimiz: https://www.getrevue.co/profile/CryptonewsEN

Twitter: https://twitter.com/cryptonews_TR

Telgraf: https://t.me/cryptonews_FR

Bağlantı: https://www.linkedin.com/company/11745115

EK İŞLER VE YURT DIŞI İLE İLGİLİ İLANLAR İÇİN MUTLAKA UĞRAYIN

Mirza

Çok okuyan, çok araştıran biri olarak sahip olduğu bilgi ve deneyimleri paylaşan biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu