Genel

Bilgisayardan Hiç Ses Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Bilgisayarın ses üretmemesinin nedenleri çoğu kullanıcı için genellikle aynıdır. Ses sürücüleriyle ilgili sorunlar veya yanlış ses kaynağı seçimi nedeniyle neredeyse her zaman bir sorun olur. Windows’un bize sunduğu tüm çözümleri görmeye çalışacağız.Bilgisayardan Hiç Ses Gelmiyor Ne Yapmalıyım?

Bu bileşen zaman içinde çok az değiştiğinden, çözümler Windows’un çoğu sürümü için geçerli olacaktır. Bu olasılıkları Windows 10’da gerçekleştireceğiz. Çünkü bu, sistemin güncel sürümü ve zaten yüklememiz gereken sürümdür. Tabii ki, profesyonel tip ses yapılandırması hakkında ayrıntılara girmeyeceğiz, ancak özünde, PC’nizi bağlama prosedürü benzer olmalıdır.

Doğru Ses Kaynağının Seçildiğinden Emin Olun

Aptalca görünebilir, ancak bilgisayarın çalmamasının nedenlerinden biri, ses kaynağının bilgisayarda doğru şekilde seçilmemesi olabilir. USB kulaklık gibi yeni bir ses sistemi kurduğumuzda bu yaygın bir şeydir. Buradaki prosedür, kulaklıkların veya hoparlörlerin ses seviyesine bağlı olduğundan emin olmak kadar basit olacaktır.

Ardından, görev çubuğuna gidiyoruz ve hoparlöre tıklıyoruz. Bilgisayarımızdaki tüm ses kaynaklarını görmek için sağdaki sekmeyi tıklayacağız. Bunlardan biri her zaman bilgisayarımıza entegre ses kartına karşılık gelir ve en çok kullanılan çip olduğu için neredeyse her zaman Realtek High Definition Audio olarak adlandırılır. Burada bizim durumumuzda olduğu gibi kulaklığımız bilgisayarın arka paneline bağlı ve USB kulaklık ise farklı bir tane seçeceğiz.

Bluetooth Hoparlör Bağlantısı

Güncellenebilecek başka bir olasılık da dizüstü bilgisayarda Bluetooth hoparlörleri kullanmak ve bunun nasıl yapılacağı konusunda çok net olmamaktır. Kulaklığımızı veya hoparlörümüzü açmalı, Bluetooth moduna almalı ve sesin açık olduğundan emin olmalıyız. Ardından, başlat menüsüne gidip Bluetooth yazarak dizüstü bilgisayarımızda Bluetooth’u etkinleştireceğiz. Bu işlevi etkinleştirmek için anahtara tıklamamız gereken bir yapılandırma penceresi görünecektir.

Ardından, Bluetooth veya başka bir cihaz ekle’ye tıklayacağız ve bir sihirbaz açılacaktır. İlk seçeneği seçmeliyiz ve pencereyi değiştirir değiştirmez dizüstü bilgisayar tarafından bulunan tüm Bluetooth cihazları görüntülenecektir. Her biri için bir tane seçtikten sonra, bağlan’a tıklayın ve ardından bitirmek için tamamı uygulayın. Görev çubuğundaki bir bildirim size cihazın yapılandırıldığını ve kullanılabilir durumda olduğunu söylemelidir.  Sadece önceki bölümdeki adımları izlememiz gerekir. Sonrasında yeni kurulan cihazımızın bağlı cihazlar listesinde görünüp görünmediğini kontrol edeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu