Genel

Android Cep Telefonu Televizyona Nasıl Bağlanır?

Android telefonlar ve tabletler çoğunlukla büyük değildir. Büyük bir cihazımız olsa bile ekranının telefonlarda 6 inç’i, tabletlerde 11/12 inç’i geçmesi pek olası da değildir. İyi bir televizyon gibi 40 veya 30 inç ekranlarda çok daha iyi görünen görüntüler vardır. Bugün akıllı telefonumuzdan TV ekranına içerik aktarmanın ve telefonu tv’ye bağlamanın en yaygın yöntemlerini inceliyoruz.

Telefonu TV’ye Bağlamanın Birkaç Nedeni

Oyunlar: Birçok oyun, onları televizyonda oynarsak tamamen farklı bir anlam kazanır. Cep telefonunuzda bir köşede tek başınıza oynamakla oturma odanızdaki televizyonda arkadaşlarınızla paylaşmak aynı şey değildir. Duruma bir gamepad eklersek, Android cep telefonumuzu az çok işlevsel bir konsola dönüştürebiliriz. Fotoğraflar, Müzik ve Videolar; Telefonunuzdan TV’nize akış yapmanın bir başka harika nedeni de, depoladığımız tüm fotoğrafları ve diğer medyayı büyük ekranda paylaşabilmenizdir.

Bir Telefonu TV’ye Bağlamak İçin En İyi Birkaç Yöntem

Bununla birlikte, Android akıllı telefonumuzu ev TV’sine bağlamak için en iyi alternatiflerin neler olduğunu görelim. Çoğu durumda TV’mizin bir HDMI girişi olmalıdır. Bir Smart TV’miz varsa işler çok daha basit hale gelir.

Google Chromecast

Bu, mobil içeriği TV’de fazla uğraşmadan izlemenin en hızlı yoludur. Chromecast, bir TV’ye takabileceğimiz HDMI konektörlü küçük bir cihazdır ve genellikle yaklaşık 300 TL’ye mal olur. Sadece Android cihazımızla eşleştirmemiz ve yapılandırmanız gerekir. Büyük ekranda yayın yapmak için, terminalin hızlı kurulum açılır menüsünde görünen “Gönder” düğmesine basmanız yeterlidir. Bazı uygulamalar genellikle ilgili menülerde, uygulamanın içinde (YouTube, tarayıcı vb.) içerir.Ek olarak, ekran içeriğini Chromecast’e aktarmak için Google Home uygulamasını da kullanabiliriz ve bu konudaki olanaklar oldukça geniştir. Bir ayrıntı olarak, Chromecast aleti sadace bir Wi-Fi’niz varsa çalıştığını da unutmamalıyız.

Fire TV Çubuğu

Klasik Chromecast ve Android TV Box’a alternatif Amazon’un en çok satan cihazı, mobilden TV’ye akış yapmanızı da sağlar. Bunun için sadece Fire’ımızı cep telefonu ile senkronize etmemiz ve ekranı Stick’e göndermemiz gerekiyor. Chromecast’ten daha pahalı bir cihaz, yaklaşık 600 TL ancak oyunlar, uygulamalar ve daha fazlasıyla çok daha fazla işlevsellik sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu